najčastejšie otázky

Spotrebuje systém automatickej závlahy viac vody ako iné?

Nie. Naopak, vodu ušetrí. Nemusíte sa obávať premočenia či úniku vody, keď zabudnete zavrieť kohútik pri zavlažovaní hadicou. 

Naozaj automatický systém šetrí čas?

Áno. Nebudete musieť stráviť  ani minútu Vášho vzácneho času postrekovaním trávnika. Váš nový systém to spraví za Vás, dokonca  aj keď ste mimo domu. 

Bude závlaha automatického systému rovnako kvalitná ako ručná závlaha ?

Závlaha bude oveľa kvalitnejšia, nakoľko  profesionálne navrhnutý systém dodá jednotlivým rastlinám, trávniku  a záhonom presne požadovanú závlahovú dávku. 

U nás sú priemerné ročné zrážky 400mm a viac. Naozaj  potrebujem závlahový systém?

Ak u Vás naprší každý tretí deň vždy presne rovnaké množstvo  zrážok, tak zrejme závlahový systém nebudete potrebovať. Ale príroda sa  väčšinou takto nechová a jediný spôsob  ako poskytnúť Vášmu trávniku podmienky pre zdravie a bujný  rast, je poskytnúť mu pravidelne presne odmeranú dávku závlahy. V období  sucha, keď je nedostatok zrážok,  môže byť Váš trávnik zničený už za pár dní bez závlahy. 

Ako mám spoznať, ktorý  systém je pre mňa najlepší?

Najlepšie je vždy spolupracovať s profesionálnym dodávateľom inštalačných prác, ktorý sa orientuje  v otázkach zdroja a tlaku vody, typoch pôdy, potrebách rastlín a poveternostných podmienkach. 

Koľko ma bude stáť dobrý systém?

Cena je určovaná mnohými faktormi (veľkosť, tvar zavlažovanej plochy a zvláštne požiadavky). Môžete ale  počítať s tým, že Váš dodávateľ Vám navrhne cenovo najefektívnejší a spoľahlivý systém. Určite ale máte aj iné otázky. Na veľa z nich nájdete odpoveď možno práve na tejto stránke. Ak nie, neváhajte sa na nás obrátiť.